Teknik Bantlar,  Teknik Bant Nedir?

Teknik bantlar, klasik yapıştırma, birleştirme, ambalajlama dışında, çok özel teknik alanlarda, yapıştırıp birleştirme amacıyla kullanılan bant çeşitleridir. Reklam malzemeleri, Otomotiv, boya, özel sıcaklıklar vb. bir çok ortama göre özelleştirilmişlerdir. Kulanılacak alandaki görevlere göre özel yetenekleri vardır.

Teknik Bantlar

Duct Tape

3M 1900 Tamir Bandı Duct Tape 50mm x 50mt Gri

/
3M 1900 Tamir Bandı Duct Tape 50Mm x 50Mt Gri 3M 1900 Tamir…
3M 2151 Eriyen Bant Elektrik Bandı

3M Scotch 2151 Eriyen Bant Elektrik Bandı Yüksek Yalıtım

/
3M Scotch 2151 Eriyen Bant Elektrik Bandı Yüksek Yalıtım 3M…
Maskelemek istediğiniz yüzeyler için mükemmel çözüm

3M 2214 Maskeleme Bandı Boyacı Bandı Boya Maskeleme

/
3M 2214 Maskeleme Bandı Düşük yapışkanlı kauçuk yapıştırıcı,…
Led Şerit Bandı

3M 9088 Çift Taraflı Bant, Led Şerit Bandı

/
3M 9088 Çift Taraflı Bant, Led Şerit Bandı PET taşıyıcılıdır.…
3M Vinil Bant

3M 764i Yer İşaretleme Bandı 50mmx33mt Vinil Bant

/
3M 764i Yer İşaretleme Bandı 3M 764i Yer İşaretleme…
3M 766I Vinil Bant

3M 766i Yer İşaretleme Bandı 50mmx33mt Vinil

/
3M 766i Yer İşaretleme Bandı 3M 766i Yer İşaretleme…
3M 9R110W, 3M 9R110B, 3M 9R110G

3M 9R110 Çift Taraflı Köpük Bant 3M 9R110W

/
3M 9R110 Çift Taraflı Köpük Bant 3M 9R110W 19MMx25MT, 25MMx25MT 3M…
3m Kaydırmaz Bant

3m 610 Kaydırmaz Bant 25mmx18m Safety Walk

/
3m 610 Kaydırmaz Bant 25mmx18m Safety Walk 3M…
3M 620 Safety Walk

3M 620 Kaydırmaz Bant 50mmx18m Safety Walk

/
3M 620 Kaydırmaz Bant 50mmx18m Safety Walk 3M 620 Kaydırmaz…
Fosforlu Bant Reflektif Bant

Fosforlu Bant Reflektif Bant Reflektörlü Bantlar

/
Fosforlu Bant Reflektif Bant Reflektörlü Bantlar Fosforlu…
Lifli Bant

Lifli Bant Enine Boyuna Lifli Bantlar

/
Lifli Bant Enine Boyuna Lifli Bantlar Lifli Bant Lifli…
Alüminyum folyo bant

Alüminyum Folyo Bant Isıtma Soğutma Bandı

/
Alüminyum Folyo Bant Isıtma Soğutma Bandı 45x20, 45mmx 20…
Kaydırmaz Bant 40 TL
Çit taraflı filmik bant

Çift taraflı filmik bant 12x25 m, 25x25m, 38x25 m, 48x25 m

/
Çift taraflı filmik bant Çift taraflı filmik bant 12x25…
Çift taraflı kırmızı polyester bant

Çift taraflı kırmızı polyester bant

/
Çift taraflı kırmızı polyester bant 8 TL+KDV Teknik…
Çift taraflı köpük bandı

Çift taraflı köpük bandı

/
Çift taraflı köpük bandı 19x25 m 5.5 TL+KDV 25x25…
VHB Çift taraflı silikonlu bant

VHB Çift taraflı silikonlu bant, Akrilik Silikonize

/
VHB Çift taraflı silikonlu bant Çift Taraflı Akrilik…

Desenli Bantlar 3M Desenli Koli Bantları

/
Desenli Bantlar 3M Desenli Koli Bantları Adres: Perpa…

Özel bir alanda yapıştırma, birleştirme gibi bir işiniz varsa, işinizin özelliklerini anlatıp teknik bantlar konusunda bilgi alınız. Bizler Solin Ambalaj olarak işinizi en iyi şekilde sonuçlandıracak teknik bant çözümlerini sizlere en uygun fiyatlarla sunarız..

Teknik bantlar ile birleştirme

Alüminyum folyo bant

Alüminyum folyo bant

Teknik bantlar, birleştirme ve montaja ihtiyaç duyulan her yerde çözüm sunabilecek kadar geniş bir ürün gamına sahiptir. İnce çift taraflı bantlar, kalın çift taraflı bantlar ve transfer bantları teknik birleştirme, yapıştırma gerektiren her alanda sorunlarınızı çözmek için vardır.

  • Çift taraflı bantlar ve transfer bantları, mobilya, beyaz eşya, otomotiv, üstyapı, tekstil, kırtasiye, reklam vb. pek çok sektörde tercih edilen bir çözümdür. Farklı taşıyıcı malzeme ve yapıştırıcı gruplarından oluşan çeşitleriyle bant ailemiz sayısız ürüne sahiptir.
  • Teknik bantlar, yüksek kalite ve dayanım sunar. İlk yapışma performansları çok yüksektir, farklı yüzeylerin ve yapışması zor malzemelerin birleştirilmesinde etkili bir şekilde kullanılabilir.
  • Yüksek performanslı VHB akrilik teknik bantlar, genleşmeyi kompanse eder, darbeyi sönümlendirir ve çok güçlü bir bağlantı oluşturur.
  • ATG transfer bantları, özel tasarlanmış dispenserleriyle özellikle perde, tekstil, kırtasiye ve davetiye sektörlerinde kolay bir kullanıma sahiptir, kullanıcıya hız kazandırır.
  • Teknik bantlar, mekanik birleştirme yöntemlerine alternatif olarak kullanılabilir.

Bant ile yapıştırmanın kullanıcıya sağladığı avantajlar:

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

  • Farklı kalınlıklarda sunulabilen bant çeşitleriyle; yapıştırılan iki malzeme arasındaki yüzeyde bulunan boşluklar doldurulabilir.
  • Bantlar farklı sıcaklıklara ve kimyasallara karşı direnç gösterebilen, yüzey enerjisi düşük malzemeleri bile yapıştırabilecek teknik özelliğe sahiptir.
  • İstenen tüm özelliklere cevap verebilecek çeşitliliktedirler. (İlk yapışma performansı yüksek olan bantlar, uzun süre dayanan, darbe sönümleyen bantlar vs.)
  • Mekanik bağlantıların yerine geçerek, hafiflik sağlar, korozyon riskini azaltır, estetik görünüm sağlar ve üretim prosesini hızlandırır, maliyetlerinizi düşürür.

Teknik bantlar kullanım alanları

Elektronik switch montajı

Teknik bantlar, çift taraflı switch halkalarında, çeşitli endüstri uygulamaları, yüksek performans gereksinimleri için farklı kalınlıkta yapıştırıcı ve polyester kağıt ya da polyester taşıyıcılar kullanılanılır. Yüksek performanslı akrilik yapıştırıcı 200 MP, bu bantlarda kullanılmaktadır. Bu bantlar çift astarlı olup, switch’inizin zorlu ortam koşullarında (örneğin 200o C’ye kadar) ve sayısız çalıştırmada kullanılabilmesini sağlar.

Düşük yüzey enerjili plastik parçaların montajı

360 serisi teknik bantlar, yüzey enerjisi çok düşük; polietilen, polipropilen ve toz boyayla kaplı malzemeler için özel olarak tasarlanmıştır. Sadece 10 saniyede performansının büyük kısmına ulaşır ve maksimum yapışma performansı eşsizdir.
En hızlı ve en güçlü yapışan bant serilerinden olan 360 serisin hem çift taraflı hem de transfer bantları mevcuttur. Otomotiv, elektronik ve beyaz eşya sektörü gibi hızlı yapışma, yüksek yapışma performansı beklenen sektorlerde ideal çözümdür.

Grafik ve Reklam Uygulamaları

Yüksek performanslı çift taraflı teknik bantlar çok yüksek düzeyde yapıştırıcı soyulma dayanımı ve kesme dayanımını bir arada sunarlar. Çok kuvvetli birleştirme gerektiren grafik uygulamaları ve pek çok genel endüstriyel uygulamada da tercih edilirler. Farklı taşıyıcılara sahip tiplerinde hem yüksek hem de düşük yüzey enerjili malzemelere iyi yapışma sağlayan aynı yapıştırıcı sistem kullanılmaktadır. Otomatik uygulama ekipmanları ile uygulanabilme özelliği vardır, koruyucuların tümü montaja yardımcı olabilmesi için özel olarak geliştirilmiş kolay açılma sistemine sahiptir.

Cephe cam montajı

Yüksek performanslı VHB bantlar inşaat sektöründe de tercih edilmektedir. VHB teknik bantlar, çift taraflı yapısı ve güçlü akrilik yapıştırma sistemi ile titreşimi sönümler. Esnek yapısı sayesinde kalınlığının 3-5 katına kadar kopmadan uzar ve eski haline hemen geri döner. Bu kuvvetli özellikleri sayesinde camın metal panellere bağlanmasında, bina dış cephe kaplamalarında kullanılabilir. Aşınma , korozyon, nem gibi ağır şartlara dayanıklıdır, vidai perçin ve kaynak gibi tüm mekanik birleştirme yöntemlerine alternatiftir. Dış cephe montajı için özel geliştirirlmiş B23F ve G23F serileri ETA onaylıdır. Uygulaması kolay ve temizdir. VHB bantlar aynı zamanda inşaatlarda tavan panel montajında da kullanılabilir.

ATG bant uygulamaları

ATG bantlar ters sarılmış transfer bantlarıdır. Bu bantlar 3M tarafından özel geliştirilmiş ATG 700 dispenserleri ile kolayca uygulanabilir. Yüksek ilk yapışma ve hızlı uygulama gerektiren, kağıt, karton yapıştırma, metal eklemesi, süslemesi, davetiye ve zarf imalatında, kredi kartı mektup uygulamalarında, conta, köpük yapıştırma işlemlerinde ideal çözümdür. Dispenserin kullanımı oldukça rahattır, bant uygulamasında, uygulamanın bittiği yerde bant otomatik olarak sıyrılır sökme işlemi gerektirmez. Malzemele ve uygulamaya bağlı olarak farklı yapışma kuvvetine sahip çeşitleri mevcuttur.

Ayna montajı

Değişik kalınlık ve yoğunluğa sahip Çift Taraflı Köpük Bantlar; ayna, ahşap çıta vb. yapıştırma işlemleri için mobilya sektöründe mükemmel sonuç veriyor. Çift taraflı köpük bant ailesinde bulunan 4492 serisi beyaz, siyah ve gri renklerde temin edilebilir. Polietilen köpük taşıyıcısı ve akrilik yapışkanı sayesinde güçlü bir bağlantı oluşturur. 3M tarafından özel geliştirilmiş yapısı ile esneklik sağlar, boşluğu kusursuz doldurur, pürüzlü ve düzensiz yüzeylere uyum sağlar. Aynı zamanda titreşimi sönümler, yüksek darbe dayanımı sunar ve yüksek ısıya karşı dayanım sağlar.

Yüksek performans gerektiren genel uygulamalar

3M 200MP yapıştırıcı teknolojisine sahip 467 ve 468 transfer bantları mükemmel kalitesi, yüksek yapışma performansı, nem, sıcalık ve kimyasal dayanımı ile pek çok uygulamada doğru seçenektir. 467 ve 468 transfer bantları taşıyıcısız akrilik yapışkan yapısı sayesinde otomotiv ve beyaz eşya sektöründe pek çok uygulamada ve parça montajında tercih edilebilirler. 0.05mm ve 0.13mm kalınlığa sahiptirler. Şekil verilmesi gereken uygulamalarda sahip oldukları yüksek kesme dayanımı sayesinde kaliteli çözüm sunarlar. Solvent, zayıf asit, baz, tuzlu su, temizlik solüsyonları ve dezenfektan, yağ dayanımları yüksektir.

Mekanik bağlantıya alternatif çözümler

3M yüksek performanslı VHB teknik bantlar çift taraflı yapısı ve güçlü akrilik yapıştırma sistemi ile titreşimi sönümlendirirler. Esnek yapıları sayesinde kalınlıklarının 3-5 katına kadar kopmadan uzar ve eski haline hemen geri döner. Bu kuvvetli özellikleri sayesinde otomotiv, beyaz eşya, üstyapı üretimi, inşaat sektörü, ağır metal sanayinde kullanılabilir. Aşınma, korozyon, nem gibi ağır şartlara dayanıklıdırlar, vida, perçin ve kaynak gibi tüm mekanik birleştirme yöntemlerine alternatif seçenek sunarlar. Mekanik bağlantıların yerine geçerek tasarımda hafiflik sağlar, her türlü malzemeyi birleştirirler, farklı renkleri mevcuttur.

Sökülebilir takılabilir (açılabilir kapanabilir) sabitleme için teknik bantlar

Değiştirilebilir uygulamalar için bağlantı sağlayan Dual LockTM daha iyi bir görünüm, hızlı ve kolay birleştirme sağlar. Kullanıcıya, kolay takılabilme sökülebilme özelliği sayesinde esneklik sunar. Dual LockTM birleştirme sistemi; zamana, mekanik baskıya ve kimyasal bozulmalara karşı yüksek güce sahiptir, yüzeye güçlü yapışır. Mantar şeklindeki bağlar birbirine kilitlenip diğer sistemlere oranla 12 kat daha güçlü bir bağ oluşturur. Dişi ve erkek tarafı olmadığı için karışıklığa yol açmaz, uygulaması çok kolaydır. Sürekli değişim gerektiren; tabela, mağaza giydirme, reklam, mobilya, marine/yatçılık, araç içi giydirme (kapı içi ve genel trim uygulamaları), OGS cihaz vb bağlantıları için vazgeçilmez bir çözümdür. Sıcaklık dayanımı yüksektir; metal, cam, birçok plastik türü ve boyalı yüzeylere yapışabilir. Farklı boyutlardaki mantar sistemi ve bant kalınlığı sayesinde, farklı kuvvetlere karşı direnç gösterebilecek dar alanlarda dahi kullanılabilir. Hem uzun rulolar halinde hem de kısa sarım paketlerde temin edilebilir.

BANT ÇEŞİTLERİ

AMBALAJ MALZEMELERİ

Koli bandı Perpa

40 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın