Koli bandı, ambalaj, paketleme, tamirat, tadilat, poşetleme, taşınma, seyahat gibi bir çok alanda kullanılır. Renk olarak, taba, şeffaf ve renkli olmak üzere üç ayrı formatta üretilir.

45x100 Koli Bandı

45×100 Koli Bandı

45x100 Koli Bandı
100x100 Koli Bantları
90×100 Koli Bantları
80x100 Koli Bantları
70x60 Koli Bandı
70x40 Koli Bandı
70x100 Koli Bandı
60x100 Koli Bandı
50x100 Koli Bandı
36x100 Koli Bandı
24x100 Koli Bandı
Koli Bandı
Şeffaf Koli bandı
Renkli Bantlar
Koli Bandı kullanım Alanları
Bant Lekeleri

Koli Bandı kimyasal yapısı

Koli bantları, yapışma kimyasalları ve sıcaklık aralığı olarak Akrilik ve Hotmelt olarak ayrıştırılabilir.

Akrilik koli bantları su bazlı olup daha dar bir sıcaklık alanında görev yapabilirken, çok soğuk havalarda atabilir. Koparılması daha zor olmasından dolayı genellikle bant makinesi ile kullanılması tavsiye edilir.

70x100 Koli Bantları

70×100 Koli Bantları

Hotmelt koli bantları, daha geniş bir sıcaklık aralığında hizmet verebilmektedir. -18 ve + 40 derece arasında kullanılabilir. Yaz kış, sıcakta ve soğukta görev yapar, donmaz. Kopartmak için makine gerektirmez, Elle kopartılabilir. Hotmelt yapıştırıcılar, ısıtıldığında sıvı hale gelen solvent içermeyen formülasyonlar olup eriyik halde uygulanır.

İyi bir ıslanma gücü elde etmek için, materyallerin açık süre içinde birleştirilmesi gerekir. Sıcak eriyenler, soğuduktan sonra çok hızlı bir şekilde direnç kazanmaktadır. Hotmelt yapıştırıcılar fiziksel olarak sertleşen termoplastik maddelerdir.

Hotmelt yapıştırıcılar, mükemmel bir işlenme ve çok çeşitli malzemelere yapışma özelliğine sahiptir. Kuruma süreleri kısa olup, hızlı üretime imkan tanımaktadır.

Şeffaf Bantlar

Şeffaf Bantlar

Koli Bandı Renkleri

Taba ve şeffaf koli bantları genellikle daha çok kullanım alanına sahiptirler. Renkli koli bantları genellikle, işaretleme ve sınıflandırma amacı ile kullanılır. Renkli Bantlar

100x100 bant

100×100 bant

Koli Bandı Kullanım alanları

Koli bantları, şeffaf bantlar, günlük yaşamımızda tamirattan, tadilata, paketlemeden, günlük kullanıma kadar her alanda yardımcımızdır. Koli bantları, İstisnasız her firmanın kullandığı paketleme bileşenlerinden birisidir. Dolayısıyla ambalaj sektöründeki ihtiyaçda buna bağlı olarak çok fazladır. Farklı kullanım alanları

90x100 Koli Bantları

90×100 Koli Bantları

Koli Bantları

Koli bantları, oldukça pratik ve fiyat açısından da çok uygun bir ambalaj malzemesidir.  Kullanımı kolay ve pratiktir. Özellikle, bant  makinelerini kullanıyorsanız, saniyeler içinde paketleme yapabilirsiniz.

80x100 Koli Bantları

80×100 Koli Bantları

Koli bantlarının da kendi arasında farklı çeşitleri bulunabilmektedir. Ayrıca koyu ve açık renk tonları da bulunmaktadır. Taşınma sırasında eşyaların sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Genellikle taşınma esnasında sıklıkla kullanılan bir bant çeşididir. Güçlü olmasından dolayı kutuları paketlemede oldukça etkilidir. İsminin koli olmasından da ne amaçla kullanıldığı az çok anlaşılabilir. Taşınma dışında, firmaların ürünlerinin paketlenmesinde de tercih edilir.

70x60 Koli Bantları

70×60 Koli Bantları

Çift taraflı bantlar henüz ortaya çıkmamışken de eşya sabitleme ve duvara yapıştırma işleri için  kullanılmaktaydı. Ancak kullananlar bilirler ki koli bandı güçlü yapısı sebebiyle dokuya zarar verebilmektedir. Duvar boyasına, eşyaların ahşap dokusuna ciddi anlamda zarar veren bir bant türüdür.

70x40 Koli Bantları

70×40 Koli Bantları

Bu alanda, kalitesiz ürünler kullandığınız takdirde eşyalarınız zarar görebilir. Bu nedenle de İstanbul Bant ürünleri kullanmanız avantajınıza olacaktır.

Neden Tercih Edilmeli? Standart bantlar, koli bantlarına bakıldığında oldukça güçsüz kalmaktadır.

70x100 Koli Bantları

70×100 Koli Bantları

Yapıştırıcılık kuvveti fazla olmasından dolayı çeşitli alanlarda diğer bantlara göre daha çok tercih edilir. Ancak kullanımı artık sadece paketleme alanında sınırlı kalmıştır. Taşınırken ya da ürün paketlerken koli bandı tercih edilmesi, eşyaların güvenliği için önemlidir.

60x100 Koli Bantları

60×100 Koli Bantları

Kutuların birleşim yerlerinden ayrılarak eşyaların kırılmaması için özellikle birleşim noktalarında bolca kullanmalısınız. Özellikle ağır eşyalar taşıma niyetindeyseniz; birkaç kat bant kullanmak yararınıza olacaktır. Solin Ambalaj dışındaki bantları kullandığınızda kolilerinizin sağlam olması için çok daha fazla banda ihtiyaç duyarsınız. Bu da, size daha fazla maliyet çıkarır.

50x100 Koli Bantları

50×100 Koli Bantları

Koli bantları, ambalajlama, paketleme, taşınma vb. gibi bir çok alanda kullanılır. İşyerlerinde, evlerde tüketimi çok fazla olan ambalaj malzemelerindendir. Solin ambalaj olarak gerek kurumsal, gerekse küçük ölçeklerde ürün temini sağlamaktayız.
Kullanım alanları hakkında detaylı bilgi için

Çeşitleri

36x100 Koli Bantları

36×100 Koli Bantları

Yapısına göre, şeffaf, kahve rengi ve renkli bantlar olarak sınıflandırılabilirler. Standart olarak kahve rengi (taba) üretilirler. Şeffaf koli bantları daha çok üzerine baskı yapılması amacıyla kullanılır. Baskılı Bant için ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Renkli koli bantları daha çok ürün sınıflandırma amacıyla kullanılırlar. Çeşitli renklerde bant ile paketlenmiş ürünler, firma içinde ve kargoda kolaylıkla ayrıştırılabilirler. Örneğin, ampul kolileri mavi, düğmeler, sarı ile paketlendiğinde çalışanlarınız paket içeriğini kolaylıkla tanıyabilirler.

45x100 Koli Bantları

45×100 Koli Bantları

Koli bantları metrajlarına göre sınıflandırılabilir. Genellikle 40, 60, 100 ve 200 metre uzunluğunda üretilirler.

Ayrıca genişliklerine göre guruplandırılabilir; genel olarak 24, 36, 45, 50, 60, 70, 80, 90, 100 mm genişliklerinde üretilirler. Genellikle, 45×100, 24×100, 36×100, 50×100, 60×100, 70×100, 80×100, 90×100, 10×100 ebatlarındadır. 45×40, 45×60 vb. ebatlarda mevcuttur. Ambalajlayacağınız malzemenin gereksinimlerine göre istediğiniz ölçüyü seçebilirsiniz.

Renkli Bantlar

Renkli Bantlar

FİYATLARI

Koli bantlarının fiyatları her ürünün kalitesine göre, yapışma mukavemetine, metrajına, taba, şeffaf, akrilik ve renkli bantlar olmasına ve alım yapacağınız miktarlara, elimizdeki stoklara göre farklılık göstermektedir. Fiyat Listesi

Bu bant çeşidinde kalite çok önemlidir. Şehir içi, şehirler arası ve diğer ülkelere gönderdiğiniz ürünlerin sırf ambalajlanmasında kullanılan bant yüzünden tahrifata uğramasını istemezsiniz. Kullanacağınız bantlar gerçekten kaliteli ve kopma, yapışma mukavemeti yüksek olmalıdır. Solin Ambalaj, sizlere kaliteyi garanti eder. Bant ürünlerimize güvenebilirsiniz. Ürünlerinizi asla yolda bırakmaz.

Bantlarda metraj çok önemlidir. Üzerinde yazılan ölçüler gerçek midir? çok önemli. Örneğin etiketinde 45×100 yazan bir bant gerçekten 45mm eninde ve daha önemlisi 100 metre boyunda mıdır? Eğer kullandığınız bant, 100 metre yazmasına rağmen 85 metre ise, kolide 48 tane olduğunu düşünürsek toplamda 720 metre zarar edersiniz. Solin Ambalaj Bant ürünleri, etiketinde yazan ölçülerde garantilidir. 100 metre yazıyorsa gerçekten 100 metredir.

Baskılı Koli Bantları

Baskılı Koli Bantları

Bantlarda, taba, şeffaf, renkli, yapısal olarak akrilik olup olmaması fiyatları fark ettirir. Genel olarak, Şeffaf ve taba bantlar yüksek kullanımdan dolayı daha ucuzdur. Stoklarda her an mevcuttur. Renkli bantların klsik olarak 6 rengi mevcuttur. İstenirse özel renk üretilebilir.

Alım yapacağınız bantın fiyatları, koli adedi ve alım periyotlarınıza göre değişim gösterebilir. Yılda 1 koli kullanan firma ile 100 koli kullanan firmanın birim fiyatları farklılık arz eder.  Solin Ambalaj, kullanım miktarlarınıza göre en optimum fiyatları sağlayacağını garanti eder.

Elimizdeki stoklar dönem dönem bant fiyatlarını etkiler. Bazı dönemlerde yaptığımız kampanyaları lütfen sayfamızdan, Facebook ve Google Plus‘dan takip ediniz.  Bazı dönemlerde çok özel fiyatlar ve kampanyalar ile karşılaşabilirsiniz. Stoklarımız uygunsa çok özel kampanyalar sizleri bekliyor olabilir.

Güncel fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Koli Bantları Fiyat

60x100 Koli Bantları

60×100 Koli Bantları

Bant İmalatı

Solin Ambalaj olarak, siparişini verdiğiniz bantlar standart ölçülerde ise en kısa zamanda stoktan teslim ediyoruz. Standart dışı metraj ve ölçüler için üretim ve teslimat zamanını lütfen teyit ediniz.

Baskılı bantlarda, grafik çalışmanız onaylandıktan sonra en kısa sürede üretimi yapılıp teslim edilir.

70x100 Koli Bantları

70×100 Koli Bantları

Niçin Solin Bant

Bizler Solin Ambalaj olarak öncelikle ürün kalitesine azami dikkat gösteriyoruz. Satışını yaptığımız ürünler gerçek metrajlarındadır. Üzerinde 100 metre yazıp, 80 metre bant almazsınız. Bant fiyatlarını değerlendirirken metrajlarına özellikle dikkat ediniz.

Solin Ambalaj olarak baskısız siparişlerinizi aynı gün teslim ederiz.  Baskılı siparişleriniz grafik çalışması yapılıp onay alındıktan sonra en kısa sürede size ulaştırılır.

Koli Bantları

Koli Bantları

Bant ve diğer ambalaj malzemelerini sürekli kullanıyorsanız, iletişim bölümünden mail listemize kaydolunuz. Yeni çıkan ürünler, güncel fiyat listeleri ve kampanyalardan haberdar olun.

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:5 No:160 Şişli – İstanbul

Bant Çeşitleri   Ambalaj Malzemeleri  Ana Sayfa    Perpa Ambalaj Malzemeleri        Baskılı Poşet

44 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] ELEKTRİK MALZEMELERİ   ELEKTRİK ELEKTRONİK   AYDINLATMA  PERPA FİRMALARI   ANA SAYFA  KOLİ BANDI […]

 2. […] ELEMANI   PERPA İŞ İLANLARI     KOLİ BANDI     PERPA ANA SAYFA  PERPA […]

 3. […] amaçlı kullanılan ambalaj malzemeleri; Koli Bandı, Baskılı Bant, Çift Taraflı Bant, Maskeleme Bandı vb. yapıştırma,  birleştirme […]

 4. […] Baskılı – Baskısız Koli Bandı […]

 5. […]   İLETİŞİM   BASKILI POŞET   KOLİ BANDI   ANA […]

 6. […] Koli Bandı […]

 7. […] Koli Bandı […]

 8. Taba Koli Bandı dedi ki:

  […] Koli Bandı […]

 9. Kraft Bant dedi ki:

  […] Koli Bandı […]

 10. […] Koli Bandı […]

 11. […] Koli Bandı […]

 12. […] Koli Bandı […]

 13. […] Koli Bandı […]

 14. […] Koli Bandı […]

 15. […] Koli Bandı […]

 16. […] Koli Bandı […]

 17. […] Koli Bandı […]

 18. […] Koli Bandı […]

 19. […] Koli Bandı […]

 20. Renkli Bantlar dedi ki:

  […] Koli Bandı […]

 21. Desenli Bantlar dedi ki:

  […] Koli Bandı […]

 22. Teknik bantlar dedi ki:

  […] Koli Bandı […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir