Koli bandı baskılı koli bandı Akrilik Şeffaf, Taba, Akrilik, Hotmelt

Koli bandı

Koli bandı

Koli Bandı

Koli bandı, ambalaj, paketleme, tamirat, tadilat, poşetleme, taşınma, seyahat gibi bir çok alanda kullanılır. Renk olarak, taba, şeffaf ve renkli olmak üzere üç ayrı formatta üretilir.

Baskılı Bant
45x100 Koli Bandı
100x100 Koli Bantları
90×100 Koli Bantları
80x100 Koli Bantları
70x60 Koli Bandı
70x40 Koli Bandı
70x100 Koli Bandı
60x100 Koli Bandı
50x100 Koli Bandı
36x100 Koli Bandı
24x100 Koli Bandı
Koli Bandı
Şeffaf Koli bandı
Renkli Bantlar
Şeffaf Bantlar
Koli Bandı kullanım Alanları
Bant Lekeleri

Ara 0532 426 64 13

Koli Bandı kimyasal yapısı

Koli bantları, yapışma kimyasalları ve sıcaklık aralığı olarak Akrilik ve Hotmelt olarak ayrıştırılabilir.

Akrilik koli bantları su bazlı olup daha dar bir sıcaklık alanında görev yapabilirken, çok soğuk havalarda atabilir. Koparılması daha zor olmasından dolayı genellikle koli bandı makinesi ile kullanılması tavsiye edilir.

Hotmelt koli bantları, daha geniş bir sıcaklık aralığında hizmet verebilmektedir. -18 ve + 40 derece arasında kullanılabilir. Yaz kış, sıcakta ve soğukta görev yapar, donmaz. Kopartmak için makine gerektirmez, Elle kopartılabilir. Hotmelt yapıştırıcılar, ısıtıldığında sıvı hale gelen solvent içermeyen formülasyonlar olup eriyik halde uygulanır.

İyi bir ıslanma gücü elde etmek için, materyallerin açık süre içinde birleştirilmesi gerekir. Sıcak eriyenler, soğuduktan sonra çok hızlı bir şekilde direnç kazanmaktadır. Hotmelt yapıştırıcılar fiziksel olarak sertleşen termoplastik maddelerdir.

Hotmelt yapıştırıcılar, mükemmel bir işlenme ve çok çeşitli malzemelere yapışma özelliğine sahiptir. Kuruma süreleri kısa olup, hızlı üretime imkan tanımaktadır.

SOLİN İLETİŞİM

Şeffaf Bantlar

Şeffaf Bantlar

Koli Bandı Renkleri

Taba ve şeffaf koli bantları genellikle daha çok kullanım alanına sahiptirler. Renkli koli bantları genellikle, işaretleme ve sınıflandırma amacı ile kullanılır. Renkli Bantlar

100x100 bant

100×100 bant

Koli Bandı Kullanım alanları

Koli bantları, şeffaf bantlar, günlük yaşamımızda tamirattan, tadilata, paketlemeden, günlük kullanıma kadar her alanda yardımcımızdır. Koli bantları, İstisnasız her firmanın kullandığı paketleme bileşenlerinden birisidir. Dolayısıyla ambalaj sektöründeki ihtiyaçda buna bağlı olarak çok fazladır. Farklı kullanım alanları

90x100 Koli Bantları

90×100 Koli Bantları

Koli Bantları

Koli bantları, oldukça pratik ve fiyat açısından da çok uygun bir ambalaj malzemesidir.  Kullanımı kolay ve pratiktir. Özellikle, bant  makinelerini kullanıyorsanız, saniyeler içinde paketleme yapabilirsiniz.

80x100 Koli Bantları

80×100 Koli Bantları

Koli bantlarının da kendi arasında farklı çeşitleri bulunabilmektedir. Ayrıca koyu ve açık renk tonları da bulunmaktadır. Taşınma sırasında eşyaların sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Genellikle taşınma esnasında sıklıkla kullanılan bir bant çeşididir. Güçlü olmasından dolayı kutuları paketlemede oldukça etkilidir. İsminin koli olmasından da ne amaçla kullanıldığı az çok anlaşılabilir. Taşınma dışında, firmaların ürünlerinin paketlenmesinde de tercih edilir.

70x60 Koli Bantları

70×60 Koli Bantları

Çift taraflı bantlar henüz ortaya çıkmamışken de eşya sabitleme ve duvara yapıştırma işleri için  kullanılmaktaydı. Ancak kullananlar bilirler ki koli bandı güçlü yapısı sebebiyle dokuya zarar verebilmektedir. Duvar boyasına, eşyaların ahşap dokusuna ciddi anlamda zarar veren bir bant türüdür.

70x40 Koli Bantları

70×40 Koli Bantları

Bu alanda, kalitesiz ürünler kullandığınız takdirde eşyalarınız zarar görebilir. Bu nedenle de İstanbul Bant ürünleri kullanmanız avantajınıza olacaktır.

Neden Tercih Edilmeli? Standart bantlar, koli bantlarına bakıldığında oldukça güçsüz kalmaktadır.

70x100 Koli Bantları

70×100 Koli Bantları

Yapıştırıcılık kuvveti fazla olmasından dolayı çeşitli alanlarda diğer bantlara göre daha çok tercih edilir. Ancak kullanımı artık sadece paketleme alanında sınırlı kalmıştır. Taşınırken ya da ürün paketlerken koli bandı tercih edilmesi, eşyaların güvenliği için önemlidir.

60x100 Koli Bantları

60×100 Koli Bantları

Kutuların birleşim yerlerinden ayrılarak eşyaların kırılmaması için özellikle birleşim noktalarında bolca kullanmalısınız. Özellikle ağır eşyalar taşıma niyetindeyseniz; birkaç kat bant kullanmak yararınıza olacaktır. Solin Ambalaj dışındaki bantları kullandığınızda kolilerinizin sağlam olması için çok daha fazla banda ihtiyaç duyarsınız. Bu da, size daha fazla maliyet çıkarır.

50x100 Koli Bantları

50×100 Koli Bantları

Koli bantları, ambalajlama, paketleme, taşınma vb. gibi bir çok alanda kullanılır. İşyerlerinde, evlerde tüketimi çok fazla olan ambalaj malzemelerindendir. Solin ambalaj olarak gerek kurumsal, gerekse küçük ölçeklerde ürün temini sağlamaktayız.
Kullanım alanları hakkında detaylı bilgi için

Koli Bandı Çeşitleri

36x100 Koli Bantları

36×100 Koli Bantları

Yapısına göre, şeffaf, kahve rengi ve renkli bantlar olarak sınıflandırılabilirler. Standart olarak kahve rengi (taba) üretilirler. Şeffaf koli bantları daha çok üzerine baskı yapılması amacıyla kullanılır. Baskılı Bant için ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Renkli koli bantları daha çok ürün sınıflandırma amacıyla kullanılırlar. Çeşitli renklerde bant ile paketlenmiş ürünler, firma içinde ve kargoda kolaylıkla ayrıştırılabilirler. Örneğin, ampul kolileri mavi, düğmeler, sarı ile paketlendiğinde çalışanlarınız paket içeriğini kolaylıkla tanıyabilirler.

45x100 Koli Bantları

45×100 Koli Bantları

Koli bantları metrajlarına göre sınıflandırılabilir. Genellikle 40, 60, 100 ve 200 metre uzunluğunda üretilirler.

Ayrıca genişliklerine göre guruplandırılabilir; genel olarak 24, 36, 45, 50, 60, 70, 80, 90, 100 mm genişliklerinde üretilirler. Genellikle, 45×100, 24×100, 36×100, 50×100, 60×100, 70×100, 80×100, 90×100, 10×100 ebatlarındadır. 45×40, 45×60 vb. ebatlarda mevcuttur. Ambalajlayacağınız malzemenin gereksinimlerine göre istediğiniz ölçüyü seçebilirsiniz.

Renkli Bantlar

Renkli Bantlar

Koli Bandı Fiyatları

Koli bantlarının fiyatları her ürünün kalitesine göre, yapışma mukavemetine, metrajına, taba, şeffaf, akrilik ve renkli bantlar olmasına ve alım yapacağınız miktarlara, elimizdeki stoklara göre farklılık göstermektedir. Fiyat Listesi

45x100 Bantlar

45×100 Bantlar

Bu bant çeşidinde kalite çok önemlidir. Şehir içi, şehirler arası ve diğer ülkelere gönderdiğiniz ürünlerin sırf ambalajlanmasında kullanılan bant yüzünden tahrifata uğramasını istemezsiniz.

Kullanacağınız bantlar gerçekten kaliteli ve kopma, yapışma mukavemeti yüksek olmalıdır. Solin Ambalaj, sizlere kaliteyi garanti eder. Bant ürünlerimize güvenebilirsiniz. Ürünlerinizi asla yolda bırakmaz.

Baskılı Koli bantları

Baskılı Koli bantları

Bantlarda metraj çok önemlidir. Üzerinde yazılan ölçüler gerçek midir? çok önemli. Örneğin etiketinde 45×100 yazan bir bant gerçekten 45mm eninde ve daha önemlisi 100 metre boyunda mıdır? Eğer kullandığınız bant, 100 metre yazmasına rağmen 85 metre ise, kolide 48 tane olduğunu düşünürsek toplamda 720 metre zarar edersiniz.

Solin Ambalaj Bant ürünleri, etiketinde yazan ölçülerde garantilidir. 100 metre yazıyorsa gerçekten 100 metredir.

Baskılı Koli bantları

Baskılı Koli bantları

Bantlarda, taba, şeffaf, renkli, yapısal olarak akrilik olup olmaması fiyatları fark ettirir. Genel olarak, Şeffaf ve taba bantlar yüksek kullanımdan dolayı daha ucuzdur. Stoklarda her an mevcuttur. Renkli bantların klsik olarak 6 rengi mevcuttur. İstenirse özel renk üretilebilir.

Alım yapacağınız bantın fiyatları, koli adedi ve alım periyotlarınıza göre değişim gösterebilir. Yılda 1 koli kullanan firma ile 100 koli kullanan firmanın birim fiyatları farklılık arz eder.  Solin Ambalaj, kullanım miktarlarınıza göre en optimum fiyatları sağlayacağını garanti eder.

Elimizdeki stoklar dönem dönem bant fiyatlarını etkiler. Bazı dönemlerde yaptığımız kampanyaları lütfen sayfamızdan, Facebook ve Google Plus’dan takip ediniz.  Bazı dönemlerde çok özel fiyatlar ve kampanyalar ile karşılaşabilirsiniz. Stoklarımız uygunsa çok özel kampanyalar sizleri bekliyor olabilir.

Güncel fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Koli Bantları Fiyat

60x100 Koli Bantları

60×100 Koli Bantları

Bant İmalatı

Solin Ambalaj olarak, siparişini verdiğiniz bantlar standart ölçülerde ise en kısa zamanda stoktan teslim ediyoruz. Standart dışı metraj ve ölçüler için üretim ve teslimat zamanını lütfen teyit ediniz.

Baskılı bantlarda, grafik çalışmanız onaylandıktan sonra en kısa sürede üretimi yapılıp teslim edilir.

70x100 Koli Bantları

70×100 Koli Bantları

Niçin Solin Bant

Bizler Solin Ambalaj olarak öncelikle ürün kalitesine azami dikkat gösteriyoruz. Satışını yaptığımız ürünler gerçek metrajlarındadır. Üzerinde 100 metre yazıp, 80 metre bant almazsınız. Bant fiyatlarını değerlendirirken metrajlarına özellikle dikkat ediniz.

Solin Ambalaj olarak baskısız siparişlerinizi aynı gün teslim ederiz.  Baskılı siparişleriniz grafik çalışması yapılıp onay alındıktan sonra en kısa sürede size ulaştırılır.

Koli Bantları

Koli Bantları

Bant ve diğer ambalaj malzemelerini sürekli kullanıyorsanız, iletişim bölümünden mail listemize kaydolunuz. Yeni çıkan ürünler, güncel fiyat listeleri ve kampanyalardan haberdar olun.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi A Blok, Kat:5 No:173 Şişli, İSTANBUL

Telefon: +90 212 220 55 62 – +90 212 220 55 63

Fax: +90 212 220 55 61

GSm / WhatsApp: +90 532 426 64 13

BANT ÇEŞİTLERİ

AMBALAJ MALZEMELERİ

İLETİŞİM

PERPA AMBALAJ

Koli bantları üzerine

Koli Bant

Koli Bant

Açılırken cart diye bir ses çıkartan, dişle rahatça kopartılamayan, makasla değil falçatayla kesilmesi gereken, kolinin üstündeki iki taraftan gelen kapaklardan gecerken ikisine de yapışabilecek genişlikte olduğu icin bu isimle anılan bant çeşidi.

Zamkı herşeye yapışan ve kullanılan makasın ömrünü bitiren cinsinin yanında, daha açık renk ve kağıt gibi bi malzemeden olanı da vardır. elle koparılarak rahatça kullanılır, ama diğeri kadar sağlam değildir.

Kullanım alanları

Kullanım alanları

Gavur koli bantları arasında, içinden iplikler geçen fantastik modellere rastlanır. Amerikan halkının standart bandı gümüşi renktedir, bizimki gibi iç karartıcı bi kahverengi diyildir. ve biz türkler üretim işlevi için kullanırken, onlar susturmak için insanların ağzını bantlamakta da kullanırlar.

Kullanım alanları

Kullanım alanları

from dusk till dawn isimli filmde -hayır ben izlemedim, arkada açık duruyordu gözüm sadece bir sahneye takıldı- ilk sahnelerden birinde tarantino kanayan eline bir koli bandı sarıyordu, tarantino her zamanki gibi beni bir tuhaf etti hayır bişey değil akabinde uzun süre “kanayan yaraya koli bandı sarmak” şeklinde bir fantezi geliştirmek zorunda kaldı beynim..

Kullanım alanları

Kullanım alanları

Nadir de olsa televizyon izlediğim günlerden birinde, yaklaşmakta olan ırak savaşı öncesinde polonya pazarı’nda ”saddam bandı” olarak satıldığını öğrendiğim bant… pencereler, kapılar bantlanarak nükleer saldırıdan gelecek zararlar azaltılıyormuş…

Aklıma cem yılmaz’ın ”kaçın ula kaçın, uranyum geliyo!!!” esprisi geldi… bundan sonra, plastik eldivenlerin ”çok fonksiyonlu prezervatif” olarak satıldığını görürsem hiç şaşırmam…

Kullanım alanları

Kullanım alanları

Giysilerin üzerinden hayvan tüyü almanın en etkili yolu.

bik bik öten birini susturmakta kullanılabilecek aparatların en iyisi.. şöyle kısa bir parça alıp ağızın üzerine yapıştırıyorsanız (ama julia roberts’i kaçırıyorsanız, işiniz biraz zor).. üstelik çekerken bir de bıyıkları (ya da ordaki diğer tüyleri) bir anda alması var ki*, ayrı bir keyif veriyor adam kaçırma olayına*..

kedi ya da köpek sahibiyseniz, giysilerinizi veya mobilyalarınızı bu mahlukların tüylerinden arındırmak için de çok faydalı bir icattır koli bandı, etkilidir, tavsiye ederim.

Koli Bandı Lekeleri

Koli bantları evlerimizin ve işlerimizin olmazsa olmazlarından. Birçok alanda ve işte kullanabildiğimiz malzemelerdir koli bantları. Ancak bazı zamanlar var ki, koli bantlarını sökmek gerekir ve söktüğümüzde malesef yapışkanları söktüğümüz alanda kalabilir. Böyle durumlarda bu lekeleri dert etmemize gerek yok.

Bazı basit ve etkili yöntemler sayesinde bu izlerden tamamen kurtulabiliriz.

Bant lekelerini çıkarmak istediğimizde en önemli şey doğru yöntemi doğru alanda uygulamaktır. Örneğin mobilyamızda kalan bir bant lekesini cam yüzeydekini çıkarır gibi çıkarmaya çalışırsak eşyamız ciddi zarar görebilir, bu yüzden de doğru malzemede doğru yöntemi uyguladığımızdan emin olmalıyız.

Söz konusu bu lekeleri ve izleri çıkarmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Eğer yeni oluşmuş bir iz ise kolaylıkla çıkarılabilir, ancak uzun süre beklemiş ve zemine iyice işlemiş bir iz ise bizi biraz zorlayabilir.

Koli Bandı Kazıma Yöntemi

Bu yöntem yalnızca cam, metal, fayans gibi sert ve pürüssüz yüzeylerde kullanılır. Mobilya ya da komaş türü yüzeylerde, parkelerde, pvc yüzeylerde ciddi çizilmelere neden olacağından kullanılmaz. Spatula veya jilet yardımıyla bu tarz yüzeylerden bantın kalıntısını bastırmadan kazıyarak çıkarabiliriz. Ancak bu işlemi yaparken fazla kuvvet uygulamamaya dikkat etmeliyiz, aksi taktirde bu yüzeylerde de çizilmelere neden olabiliriz.

Sabunlu Sıcak Su Yöntemi

Bu yöntem ise genellikle bir kaba sığabilecek nesnelerden bu kalıntıları çıkarmak için kullanılır. Sabunlu sıcak bir su hazırlarız ve üzerinde bantın izinin bulunduğu nesneyi sıcak suyun içine daldırıp yarım saat kadar bekleriz. Sabunlu sıcak suyun yumuşatacağı kalıntıyı daha sonra elimizle veya mikrofiber bir bez yardımıyla kolaylıkla çıkarabiliriz.

Karbonat ve Sıvı Yağ Yöntemi

Bu yöntemde ise küçük bir kabın içine bir miktar sıvı yağ ve karbonattan oluşan bir karışım hazırlarız. Hazırladığımız bu karışımı kalıntının üzerine bolca sürerek 5 dakika kadar bekletiriz. Daha sonra yumuşayan ve zeminden kalkan kalıntıyı sabunlu bez ile silerek bu izden kurtulabiliriz.

Çamaşır Sodası Yöntemi

Bant izini üzerinden çıkarmak istediğimiz nesnenin büyüklüğüne göre bir kabın içine sıcak su ve 1 bardak kadar çamaşır sodası doldururuz. Daha sonra nesneyi bu suyun içinde 5 dakika kadar bekletiyoruz. Soda bu kalıntıyı çıkaracaktır. Temizlenen bölgeyi yine duru bir bez ile silerek kalıntıları alırız.

Fön Makinesi Yöntemi

Biraz sıcak hava bant kalıntılarını yumuşatarak, silinerek çıkabilecek bir kıvama getirir. Temizleyeceğimiz yüzeye zarar vermeyecek kadar aralıklarla kalıntıya sıcak haba tutulur, bant kalıntıları eridikçe temiz ve nemli bir mikrofiber bezle silinerek alınabilir.

Tuvalet İspirtosu Yöntemi

Sert ve pürüzsüz yüzeylerdeki kalıntıları çıkarmak için kullanılan bu yöntem de oldukça etkilidir. Tuvalet ispirtosunu sileceğimiz zemine göre kağıt havlu veya beze süreriz. Kalıntıyı bu havlu veya bezle ovarak leke çıkana kadar bu işlemi tekrarlarız.

WD-40 Yöntemi

Neredeyse her işimizde kullandığımız WD-40 da bu kalıntıların temizlenmesinde bize fayda sağlayacaktır. Bu kimyasalı bant kalıntısının üzerine sıkıp bir süre bekleriz. Bu kimyasal kalıntıyı yumuşatarak sökecektir. Daha sonra yine bir bezle veya süngerle ovarak duruladığımızda kalıntı temizlenmiş olacaktır.

Perpa Ticaret Merkezi A Blok, Kat:5 No:173 Şişli, İSTANBUL

WhatsApp-GSM: 0532 426 6413

BANT FİYATLARI

BASKILI BANT

BANT ÇEŞİTLERİ

AMBALAJ MALZEMELERİ

İLETİŞİM