Maskeleme Bantları Maskeleme Bandı Çeşitleri

Maskeleme Bantları, bir yüzeye işlem yaparken, diğer yüzeyin etkilenmemesi amacıyla kullanılan bant çeşididir.

Maskeleme Bandı

Maskeleme Bantları

Maskeleme Bantları

Bir yüzeye işlem yaparken, diğer yüzeyin etkilenmemesi amacıyla kullanılan bant çeşididir. Boya dekorasyon gibi işlemleri yaparken büyük kolaylık sağlamaktadır. Bir yüzeyi bu bant ile kapatıp diğer yakın yüzeye işlem yaptığınızda bu alan etkilenmez.

Zayıf yapıştırıcı özelliğinden dolayı daha sonra işlem yaptığınız alana zarar vermeden rahatlıkla sökebilirsiniz.

Maskeleme bantları genellikle yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır. Kullanılacak bölgeye istendiği gibi uygulanabilen ve yapışma özelliği ihtiyaca yönelik olduğundan kullanım sonrasında çok kolay bir şekilde uygulandığı bölgeden sökülebilir.

Solin Ambalaj olarak, maskeleme bantları onusundaki ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde en kaliteli ürünlerle karşılamak için hizmetinizdeyiz.

Maskeleme Bandı

Maskeleme Bandı

Maskeleme Bantları nerede kullanılır / Usage Areas

Maskeleme bantları genellikle dekorasyon ve boya işlerinde, boyanmış kısım ile boyanacak kısmın birbirinden izole edilmesi amacıyla kullanılır.

Duvar, Tavan kenarlarında, farklı renklerin birleştiği sınır alanlarda fırça veya ruloyu sürerken daha önce boyanmış alana bu boyanın değmesini istemezsiniz. Maskeleme bantları tam bu tür dekorasyon işleri için en uygun bant çeşitleridir.

Daha önce boyadığınız veya boyanmasını istemediğiniz bölgeler maskeleme bantlarıyla kapatılarak o alana boya değmesini engellemiş olursunuz.

Bu bantlar, zayıf yapıştırıcı özellikte olduğundan, sökerken zemine zarar vermezler. Yine de boya yapıldıktan sonra hemen sökülmelidir. Eğer boya iyice kuruduktan sonra sökerseniz, boyaya zarar verebilir.

Bu bant çeşidinin en çok kullanıldığı alanlar, kapı, pencere kenarları, tavan duvar kenarları ve süpürgelikler olmasına rağmen, sizler yeni yaratıcı fikirlerle çok farklı alanlarda da kullanabilirsiniz.

Bu bant çeşidi ayrıca otomotiv, kaporta sektöründede yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bant boyutları en boy olarak çok farklı metrajlarda üretilmesine rağmen genel olarak 1,2, 3, 4 ve 5cm genişlikte standart üretimleri vardır. en çok kullanılanı 5cm genişlikte olanıdır. Boy olarak 30, 40 ve 50 metre uzunlukta olanları mevcuttur.

Maskeleme Bandı

Maskeleme Bandı

Maskeleme Bandı Çeşitleri

Maskeleme bandı çeşitleri ebat ve renk olarak farklılık göstermektedir. Piyasada bulunan bir çok farklı maskeleme bandı çeşitleri kalite olarak kullanıcıları zor durumlarda bırakabilir.

Ebat olarak; 1,2, 3,4 ve 5 cm genişlikte, 30, 40 ve 50 cm uzunluktadır.

Genelde bu tarz ucuz kaliteli çeşit ürünler beklendiği gibi olmamasının yanında, amacına yönelik kullanımda bile sorun yaratabilmektedir.

Dolaysıyla ürünün kalite anlamında işinize en fazla fayda sağlayacak ürün kalitesine yönelmeniz daha faydalı olacaktır.

Fiyatları

Siparişleriniz için Lütfen iletişime geçiniz

Fiyatları yine bahsettiğimiz gibi ürünün kalitesi ve ebatlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Önemli olan sizin hangi ürünü kullanmayı tercih edeceğinizdir.

Biz Solin ambalaj olarak sunduğumuz tüm ürünlerde yapışma ve kalite anlamında ürünlerimize son derece güveniyoruz. Kaliteyi uygun fiyatta almak herkesin sahip olması gereken bir imkan olması düşüncesiyle ürünlerimizin her biri kendine özel sertifikası ile birlikte yazan özelliklerini taşıma garantisi vermektedir.

Dolayısıyla ihtiyacınız olan ürünler için sadece ürünlerimizi incelemek ve sipariş vermeniz yeterlidir.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi A Blok, Kat:5 No:173 Şişli, İSTANBUL

Telefon: +90 212 220 55 62- +90 212 220 55 63

Fax: +90 212 220 55 61

GSm / WhatsApp: +90 532 426 64 13

3M BANT ÇEŞİTLERİ

TEKNİK BANTLAR

BANT ÇEŞİTLERİ

AMBALAJ MALZEMELERİ

İLETİŞİM

PERPA AMBALAJ

15 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın