Kurban Deri Poşeti

Kurban deri poşeti, kesilen kurbanın derisinin, teslim edilecek kuruma, hijyen bir şekilde ulaştırılması amacıyla kullanılır. Kurban Deri poşetleri, Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara göre 2 boydur. Kurban deri poşeti kesinlikle sağlam ve sızdırmaz olması gereklidir. Kurban Poşeti Fiyatları

Kurban Deri Poşeti

Kurban Deri Poşeti

Kurban Derisi

Kurban derileri, ülkemizin milli servetidir. Ayakkabıdan elbiseye, çantaya vb. bir çok alanda kullanılmaktadır. Kurban derileri doğru bir şekilde saklanıp Kurban Derisi Poşeti ile, ilgili hayır kurumuna teslim edilmelidir.

Kurban Derisi, ticari olarak satılamaz. Mutlaka bir hayır kurumuna bağışlanmalıdır. Ülkemizin Milli serveti olarak nitelendirilen vatandaşlarımız tarafından bağışlanan Kurban Derisi, 2860 sayılı yardım toplama Kanuna istinaden her yıl Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğünden alınan izin ile Genel Merkezi ve Türkiye geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla ve yılların verdiği tecrübe, birikimle Türk Hava Kurumu toplamaktadır.

Kurban derilerinizi THK’nın en yakın şubelerimize giderek makbuz karşılığında veya size en yakın şubesini arayarak, adresinizden teslim edebilirsiniz.
Şubelerimizin bulunmadığı yerler ile şube yönlendirmeleri için THK internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Kurban Deri Poşeti

Kurban Deri Poşeti

Kurban Derisi Nereye Bağışlanır?

Kurban derileri, ticari olarak satılamayacağı için mutlaka bir hayır kurumuna bağışlamalısınız. Bu kurumlar deriden elde ettikleri gelirler ile, çeşitli sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmektedirler. Kurban Deri bağışını kabul eden kuruluşlar arasında, Türk Hava Kurumu, Türk Kızılayı, Diyanet Vakfı, Lösev gibi kurumları sayabiliriz. Bu kurumlara nasıl bağış yapacağınızı, kurumların sitesinden öğrenebilirsiniz. Bu kurumların dışında, siz hayır kurumu olarak kabul ettiğiniz herhangi bir kuruluşa bağışta bulunabilirsiniz.

Kurban Derisi Nasıl Saklanmalıdır?

Kurban derisi, Kurban kesildikten sonra, mutlaka 1-2 saat bekletilerek sıcaklığının düşmesi sağlanmalıdır. Kesildiği gibi poşetlenmemelidir. Bu durumda deri deri bozulur ve israf olur.
Deri soğuduktan sonra dikkatli bir şekilde kaya tuzu ile kaplanmalıdır. Evinizde küçük baş hayvanlar için en az 5 kg, Büyük baş hayvanlar için en az 15 kg kaya tuzu bulundurun.
Deri dinlendikten sonra, iç tarafı tamamen kaya tuzu ile kaplanmalı, dikkatli bir şekilde rulo yaptıktan sonra Kurban Deri Poşetine konularak ilgili hayır kurumuna teslim edilmelidir.
Kurban derisinin saklanmasına ilişkin detaylı bilgileri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.