Kurban Eti Poşeti

Kurban Eti Poşeti

Kurban eti poşeti, kesilen kurbanın, etlerinin, rahat taşınabilmesi ve dağıtılabilmesi amacıyla kullanılır. Genel olarak 5 ve 10 kg taşıyacak şekilde  hazırlanır. Poşetler, gıda nizamnamelerine uygun malzemelerden yapılmalıdır. Kurban Poşeti Fiyatları

Kurban Eti Poşeti

Kurban Eti Poşeti

Taşırken, sağlam, eti taşıyabilecek mukavemette olmalıdır.  Et, poşetleri hijyen standartlarına uygun, insan sağlığına zarar vermeyecek ambalaj malzemelerinden yapılıp  sızdırmaz özelliklerde olmalıdır.

Kurban Eti poşeti Özellikleri

Kurban Eti Poşeti

Kurban Eti Poşeti

Belediyelerin, kamu kuruluşlarının yapacağı kurban poşetlerinde, Kurban et poşeti, Kurban Bağırsak Poşeti, Kurban deri poşeti ayrı olmalıdır. Ölçüleri farklı olmalıdır.

Kurban Deri Poşeti, Büyükbaş hayvanları da düşündüğümüzde ölçüsü en yüksek olanı olmalıdır.

Kurban Bağırsak Poşeti orta boy olmalıdır.

Gökçeada Belediyesi Kurban Poşeti

Kurban Poşeti Gökçeada Belediyesi

Kurban Et poşetleri, farklı ihtiyaçlara göre dağıtılacağından dolayı, boyut olarak küçük ama adet olarak fazla olmalıdır.

Kurban edilen hayvanda deri 1 tanedir ve en yüksek hacmi işgal eder. İkinci olarak bağırsaklar hacim oluşturur.  Fakat et poşetleri, hacmen küçük olmalarına rağmen sayıca çok olmalıdır. Kurban kesen vatandaş, Kesilen etleri eşit sayıda bölüp, İslami kurallara göre paylaşabilmelidir.

Kurban kesen vatandaşın kurban poşeti ihtiyaçları karşılandıktan sonra arta kalan deri ve bağırsak poşetleri farklı alanlarda kullanılabilir.

Deri ve bağırsak poşetleri, boyutları büyük ve sağlam olmalarından, üzerinde logo vb. kurumsal kimliğiniz olmalarından dolayı farklı projelerde kullanılabilir.

Geri dönüşüm, çöp toplama kampanyaları gibi bir çok etkinlikte kurumsal kimliğinizi temsil ederler…

Boyutları büyük ve sağlam olan, deri, bağırsak poşetlerini, çöp toplama, geri dönüşüm, deniz temizleme alanlarında kullanabileceğiniz gibi, bulunduğunuz alanda vatandaşların, çöplerini hijyen bir şekilde çöp toplama araçlarınıza bırakmalarını sağlayabilirsiniz.

Belediye olarak, özellikle yaz günlerinde bir sahil kasabasını temsil ediyorsanız, denizin, plajlarınızın temizlenmesi için kullanabilirsiniz.

Kurban Bayramı ve İnsan Sağlığı

Kurban Bayramlarında yaşanan en büyük sorunlarından biri kurban kesiminin sağlıklı ortamlarda yapılmaması ve hijyene dikkat edilmemesidir.

Hijyen ortamda kesilmeyen kurbanlardan hastalık yayılma ihtimali mevcuttur. Ayrıca düzgün paketlenmemiş, bağırsak ve deriler mikrop yayılmasına yol açabiliyor.

Son yıllarda belediyelerimizin ve çeşitli kuruluşların kurban kesimi ile ilgili aldığı önlemler takdire değer nitelikte.

Artık kurbanlar belediyelerin belirlediği yerlerde, hijyen, sağlık ve iş güvenliğine önem verilerek kesiliyor.

Belediyelerin bir kamu hizmeti olarak sağladığı poşetlerle et, bağırsaklar ve deri gayet hijyen koşullarda saklanıp gerekli yerlere ulaştırılabiliyor.

Kurban için hazırlanan poşetlerin kalitesi çok önemli. Gıda standartlarına uygun, mukavemeti yüksek ve sızdırmaz olmalıdır.

Kurbanlarımız Kardeşlik İçin

Türkiye Diyanet Vakfı, kurmuş olduğu profesyonel ve teknolojik alt yapısı ile her bir bağışçıyı ve her bir kurbanı adım adım takip etmekte, vekâletle kurban programının tüm süreçleri bizzat gönüllü ve görevlileri tarafından yürütülmekte, dini esaslara uygun bir şekilde kesilerek dağıtımı yapılmaktadır.

Vakıf, Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında kurbanların bir bölümü yurt içinde, diğer bir bölümü ise yurt dışında yoksulluk ve krizlerin yoğun yaşandığı Afganistan, Suriye, Irak, Filistin ve Arakan başta olmak üzere Afrika, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya, Uzakdoğu ve Güney Amerika’nın da aralarında bulunduğu 130 ülkenin 530 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevliler nezaretinde kesimi yapılarak bekletilmeden dağıtılmakta, hayırsever vatandaşlarımızın emanetleri  kardeşlerimize teslim edilmektedir. Detaylı bilgi almak için http://www.diyanetvakfi.org.tr/tr-TR/

Kurban Poşeti        Baskılı Poşet Fiyatları      Poşet Çeşitleri   Ambalaj Malzemeleri     Baskılı Poşet Perpa