Kurban Bağırsak Poşeti

Kurban Bağırsak Poşeti

Kurban Bağırsak Poşeti, kesilen kurbanın, bağırsakları ve diğer kullanılmayacak sakatatlar için kullanılır. Sağlam ve sızdırmaz olmalıdır. Kurban Poşeti Fiyatları

Kurban Bağırsak Poşeti

Kurban Bağırsak Poşeti

Kurban Bağırsak Poşeti Kullanım alanları

Kurban kesildikten sonra, etleri ve derisi alınıp kalan atılacak parçalar, çevreye zarar vermemesi amacıyla bağırsak poşetlerine konup belediyelerin veya diğer ilgili kurumun görevlilerine teslim edilmelidir.

Kurbandan arta kalan bağırsak ve diğer artık maddeler, amacına uygun olarak ambalajlanıp, ilgili kuruma teslim edilmez ise kısa bir süre sonra çevreye, çeşitli hastalıkların yayılmasına yol açacaktır. Bu artıklar kurban kesilen yerde kesinlikle ortada bırakılmamalıdır.

Kurbandan geriye kalan atıklar, mutlaka kaliteli, sağlam sızdırmaz poşetlere konulup ağzı hava almayacak şekilde kapatılmalıdır.

Kurban kestiğiniz yer belediye veya başka bir resmi kurumun belirlediği bir alan ise orada ilgili kurumların görevlileri mutlaka olacaktır. Bu poşetleri kurumun görevlilerine teslim ediniz.

Belediyelerin, kamu kuruluşlarının yapacağı kurban poşetlerinde, Kurban et poşeti, Kurban Bağırsak Poşeti, Kurban deri poşeti ayrı olmalıdır. Ölçüleri farklı olmalıdır.

Kurban Deri Poşeti, Büyükbaş hayvanları da düşündüğümüzde ölçüsü en yüksek olanı olmalıdır.

Kurban Bağırsak Poşeti orta boy olmalıdır.

Kurban Et poşetleri, farklı ihtiyaçlara göre dağıtılacağından dolayı, boyut olarak küçük ama adet olarak fazla olmalıdır.

Kurban edilen hayvanda deri 1 tanedir ve en yüksek hacmi işgal eder. İkinci olarak bağırsaklar hacim oluşturur.  Fakat et poşetleri, hacmen küçük olmalarına rağmen sayıca çok olmalıdır. Kurban kesen vatandaş, Kesilen etleri eşit sayıda bölüp, İslami kurallara göre paylaşabilmelidir.

Kurban kesen vatandaşın kurban poşeti ihtiyaçları karşılandıktan sonra arta kalan deri poşetleri farklı alanlarda kullanılabilir.

Deri ve bağırsak poşetleri, boyutları büyük ve sağlam olmalarından, üzerinde logo vb. kurumsal kimliğiniz olmalarından dolayı farklı projelerde kullanılabilir.

Geri dönüşüm, çöp toplama kampanyaları gibi bir çok etkinlikte kurumsal kimliğinizi temsil ederler…

Boyutları büyük ve sağlam olan, deri, bağırsak poşetlerini, çöp toplama, geri dönüşüm, deniz temizleme alanlarında kullanabileceğiniz gibi, bulunduğunuz alanda vatandaşların, çöplerini hijyen bir şekilde çöp toplama araçlarınıza bırakmalarını sağlayabilirsiniz.

Belediye olarak, özellikle yaz günlerinde bir sahil kasabasını temsil ediyorsanız, denizin, plajlarınızın temizlenmesi için kullanabilirsiniz.

Kurban Poşeti     Baskılı Poşet Fiyatları    Poşet Çeşitleri   Ambalaj Malzemeleri     Baskılı Poşet Perpa