Kraft Bant, kraft kağıt taşıyıcılı bant çeşididir. Taşıyıcı kağıt silikonlu veya silikonsuz olabilir.

Kraft Bant

Kraft Bant

Kraft Bant Fiyatları
Kraft Bant Çeşitleri

Kraft Bant

Kraft Bant, kraft kağıt taşıyıcılı bant çeşididir. Taşıyıcı kağıt silikonlu veya silikonsuz olabilir.

Kraft Taşıyıcı

Silikonlu kraft bantların üzerine yazı yazılamaz, üzeri lak ile kaplıdır. Silikonsuz kraft bantların üzerine yazı yazılabilir her türlü baskı yapılabilir.

Kağıt kalınlıkları

Kağıt kalınlıkları değişkendir. Silikonlu Kraft bantlar genellikle 90 gram/m2 kalınlığındadır.  Silikonsuz kraft bantlar 85 gram/m2 kalınlığındadır. Süper kraft bantlar diye tabir edilen çeşitleri 78gram/m2 kalınlığındadır.

Kraft bantların Isı dayanımları

Kraft bantların Isı dayanımları farklıdır. Silikonlu kraft bantlar 90 derece, Silikonsuz kraft bantlar 80 derece, süper kraft bantlar 90 derece ısıya dayanıklıdır.

Geri Dönüşüm

Kraft bantlar geri dönüşümlü kraft kağıtlardan üretiliir. Kullanılan malzeme doğa ve çevreye zararlı değildir. Özellikle Avrupa ve ABD pazarına ihracatı yapılacak ürünlerde tercih edilmelidir.

Kraft Bantların kullanım alanları

Kraft bantlar genel olarak, çorap, matbaa, ambalaj başta olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır. Ambalajlanan malzemenin üzerine sonradan yazı yazılması istenmiyorsa silikonlu, yazı yazılması veya baskı yapılması gerekiyorsa silikonsuz kraft bantlar tercih edilmelidir.

Kraft Bantların Ölçüleri

Kraft bantlar genellikle 45×40, 45mm en ve 40 metre boy olarak üretilir. Kraft bantların genişlikleri, 5mm ile 100mm arasında değişebilir. İhtiyacınıza göre istediğiniz ebatta üretilebilir.

Yapışkan Özellikleri

Kraft bantlar genel olarak kuvvetli yapışkan sınıfındadırlar. Kraft bantlar, yapışkan yoğunlukları fazla olmalarından dolayı çabuk kavrama yaparlar ve dirençleri yüksektir.

Kolay sökülemezler. Yapışkan madde olarak doğal kauçuk, sentetik kauçuk ve nebati tutkal kullanılır. Nebati tutkal olanlar ıslatılarak kullanılır.

Niçin Kraft Bant

Kraft bantlar doğa dostudur. Taşıyıcı kraft kağıt geri dönüşümlüdür. Yapışkan maddeler, doğal kauçuk ve nebati tutkal olup çevreye zarar vermeyen ürünlerdir.

Kraft bantlar kuvvetli yapıştırıcı özelliğine sahiptirler. Dolayısıyla bir çok sektörde rahatlıkla kullanılabilirler. Kauçuk bazlı olanlar kendiliğinden yapışkanlıdır.

Silikonlu Kraft Bantlar

Silikonlu kraft bantlar, genellikle, ambalaj, matbaa, ve çorap sektörlerinde kullanılmaktadır.  90 gram kalınlığında ve kendiliğinden yapışkanlıdır.

90 derece sıcaklığa dayanıklıdır. Kaygan yüzeyli olduğundan üzerine yazılmaması gereken durumlarda tecih edilir. Yapışkan madde doğal kauçuk veya sentetik kauçuktur.

Tutkal yoğunluğu fazladır, çabuk kavrama yapar. Geri dönüşümlüdür.  Silikonlu Kraft Bantlar

Silikonsuz Kraft Bantlar

Silikonsuz Kraft Bantlar, matbaa, çorap ve ambalaj sektörlerinde yoğun olarak kullanılmasına rağmen bir çok farklı alanda da değerlendirilebilirler.

85 gram/m2 kalınlığında, kendiliğinden yapışkanlıdır. 80 derece sıcaklığa dayanıklıdır. Yüzeyinde herhangi bir kaplama olmamasından dolayı, yazı yazılabilir, baskı yapılabilir.

Yapışkan madde nebati tutkaldır. Tutkal yoğunluğu fazladır, çabuk kavrama yapar. Geri dönüşümlüdür. Silikonsuz Kraft bantlar

Süper Kraft Bant

Süper Kraft Bantlar, ambalaj, matbaa, çorap sektörlerinde kullanılmaktadır.  78 gram kalınlığında, yüzeyi kahverengi ve  kendiliğinden yapışkanlıdır. 90 derece ısıya dayanıklıdır.

Mat yüzeyli olmalarından dolayı, üzerine yazı yazılabilir, baskı yapılabilir. Diğer kraft bantlara göre daha esnektir. Koli bandı olarakta kullanılmaktadır.

Yapışkan madde doğal kauçuk veya sentetik kauçuktur. Tutkal yoğunluğu fazladır, çabuk kavrama yapar. Geri dönüşümlüdür.

Kraft Fiyatları

Kraft bantların Fiyatları, bandın, silikonlu veya silikonsuz olmasına, genişlik ve uzunluğuna göre değişmektedir. Ayrıca firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda yapacağınız alım miktarlarına görede fiyatlar değişebilmektedir.

Kraft bantların güncel fiyatları için, telefon veya mail yoluyla, istediğiniz ölçü ve miktarları belirterek bize ulaştığınızda, Solin Ambalaj olarak en iyi, en ucuz kraft fiyatlarını sunacağımızdan emin olunuz. Kraft Fiyatları

Özetlersek, kraft bantların taşıyıcı malzemesi doğal kraft kağıdıdır. Geri dönüşümlüdür. Yapıştırıcı tarafında, doğal kauçuk, sentetik kauçuk ve nebati tutkal kullanılır.

Perpa Ticaret Merkezi A Blok, Kat:5 No:160 Şişli, İSTANBUL  Tel: (0212) 220 55 62   (0212) 220 55 63

Koli Bandı  

Çift Taraflı Bant     

Teknik Bantlar        

Bant Çeşitleri  

Ambalaj Malzemeleri  

Ana Sayfa  

İletişim

Perpa Ambalaj Malzemeleri