Balonlu naylon, patpat naylon olarak da bilinen bir paketleme malzemesidir.

Balonlu naylon

Balonlu naylon

Balonlu Naylon 150x100
100x100 Balonlu Naylon

Balonlu Naylon Fiyatları

1. Kalite 100×100   TL+KDV
1. Kalite 150×100   TL+KDV

Fiyatlar kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. 2. kalite malzemelerin kullanıldığı balonlu naylonlar genelde koyu renkli atık materyallerin geri dönüşümüyle elde edilen ve görünüm anlamında kötü bir izlenime sebep veren bir malzemeden oluşmakla beraber ucuz fiyatlarla sahip olabileceğiniz ürünlerdendir.

1. kalite malzeme ile üretilen şeffaf balonlu naylonlar hem dayanım hem de kalite anlamında çok daha başarılı ürünlerdendir. Gerek dayanım gerekse esneme olarak da çok kullanışlıdır. Ürünlerde her zaman fiyatı belirleyen faktör ham madde, kalite, en boy ve adet olmuştur. Fiyatlarımız, ihtiyacınız olan malzeme miktarına göre değişmektedir. Balonlu naylonlar için en uygun fiyatları, iskonto oranlarımızı öğrenmek için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz…

Balonlu naylon

Balonlu naylon

Sipariş

Siparişleriniz için miktar bildirerek bizi arayabilir; mail atabilir ve ürünler hakkında sorularınızı yöneltebilirsiniz. Size en kaliteli malzemeyi en uygun fiyatlarla sağlayacağımızdan emin olunuz.

Nerede Satılır?

Balonlu Naylonlar en uygun fiyatlarla, kalite ve metraja dikkat ederek Solin Ambalaj satıyor. Satın almak istediğinizde, kalitesi nedir, Metrajları uygun mudur? Fiyatları toptan veya perakende için konuşalım. Lütfen arayınız..

Balonlu naylon

Balonlu naylon

Gerçekten Dayanıklı mıdır?

Pat Pat Naylon deyince, o ufacık hava kabarcıklarına takılmayın. O yüzlerce kilo ürünümüzü nasıl taşıyacak diye kaygılanmayın. Tıpkı, damlaya damlaya göl olur gibi, binlerce hava kabarcığı birleştiğinde yüzlerce kiloluk basınca kafa tutuyor.

Balonlu Naylon

Balonlu Naylon

Kullanım Alanları

Çok hassas materyallerin paketlenmesinde, sevkiyatlarda, zarar görmemesi gereken ürünlerin paketlenmesinde kullanılmaktadır. Ürün satışı, sevkiyatı, eşya taşıma, taşınma gibi bir çok alanda kullanılabilir. Kargoya vereceğiniz bir paketten; saklayacağınız herhangi bir materyale kadar her alanda kullanımı fayda sağlayan; hatta ürün sunumları için göz alıcı sunumlarda kullanmak üzere dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

Ayrıca bir çok insan stres atama amacıyla kullanmaktadır. Oyalanırken naylon kabarcıklarını patlatmak stresi azaltmak için çok faydalıdır.

Türkiye ambalaj sektöründe balonlu naylon olarak bilinen balonlu ambalaj malzemesi, kırılabilir ürünlerin ambalajlanmasında sıklıkla tercih edilen, katlanabilir, yumuşak, esnek, saydam ve ürünleri hava şartlarına karşı da koruyabilen bir koruyucu ambalaj malzemesidir.

Balonlu Naylon

Balonlu Naylon

Bubble Wrap, adından da anlaşılacağı üzere plastik hammaddeden üretilir. Düzenli olarak yerleştirilmiş, çıkıntılı, hava doldurulmuş, yarı küre şeklindeki baloncuklarıyla, değerli veya kırılgan ürünler için adeta birer yastık görevi görür. İngilizcesi genellikle “air bubble film”, “bubble wrap” veya “air bubble wrap” olarak geçer.

Balonlu Naylon

Balonlu Naylon

Naylon üzerindeki hava baloncukları sayesinde paketlemesi yapılan ürünü darbelerden korur. Bu özelliği sayesinde hassas ürünlerin paketlenmesi için büyük bir öneme sahiptir. Sevkiyatı yapılan ürünlerin taşınma esnasında alacağı darbeleri absorbe etmesi hem ürünü korur hem de sizi ürüne gelen zarardan dolayı maddi kayıptan korur.

Kabarcıklı Naylon

Patpat Naylon

Balonlu naylonların tercih sebeplerinden birisi de sevkiyatın başka kanallarla yapılmasını kolaylaştırması ve maddi tasarruf sağlamasıdır. Bunu ele alacak olursak; balonlu naylonları kullanmayan bir firmanın ürününün güvenliği için ekstra ödemeler yapması özel taşıma maliyetlerini gözden çıkarması gerekmektedir.

Kabarcıklı Naylon

Patpat Naylon

Oysaki her işletme kendi teslimat ağını kuramayacağı için bu büyük bir külfet olarak kalacaktır. Balonlu naylonların kullanımı tüm bu masraflardan kar etmenizi sağlar.

Bubble Wrap İle Sanat

Balonlu naylonlar sadece taşıma, ambalaj vb. amaçlarla kullanılmıyor. Bazı sanatçılar bu ambalaj malzemesinden müthiş bir sanat çıkarmayı başarmışlar.  Bizim sanatçılarımızada ilham olması düşüncesi ile kısaca anlatalım.

Bradley Hart

Bradley Hart

Amerikalı Sanatçı Bradley Hart, balonlu naylonu sanata dönüştürmüş. ABD, New York’ta yaşayan sanatçı Bradley Hart, balonlu naylona farklı renklerde boya enjekte ederek muhteşem tablolar ortaya çıkarmış.

Bradley Hart Sanatı

Bradley Hart Sanatı

Bradley Hart, patpat naylon ile nasıl resim yapılabileceğini şöyle anlatıyor;

“Balonlu naylonun sanatta kullanılması orijinal fikri, çok istekli bir grup güvenlik görevlisi tarafından ortaya atıldı. Bunun yanı sıra ilk balonlu naylon sergimi 2009 yılında Manhattan’da açtım. Orada otururken, tablolara baktım ve Allah’ım işte bu dedim. Kültür mecazının sanata dokunma fikrinin yüzde yüz yeni olmadığını da biliyordum. Çünkü sanat bundan başlar. Sanat tablolar veya heykellerle başlamadı. Bu aslında balonlu naylon malzemesinin sanata dokunup dokunmaması fikri ile ortaya çıktı.”

Bradley Hart Sanatı

Bradley Hart Sanatı

Post Modern Ressam, Bradley Hart,  bir eserini bitirebilmek için ortalama 150 saat çalıştığını söylüyor. Fakat bu daha başlangıç aşaması, bundan önce boyamanın için gereken yaklaşık bin 500 şırınganın doldurulması 2 -3 gün sürdüğünü belirtiyor.

Bradley Hart Patpat Naylon Sanatı

Bradley Hart Patpat Naylon Sanatı

Genç sanatçı Bradley Hart, farklı yöntemlerle ortaya çıkardığı eserlerin kendisi için değişik anlamlar taşıdığını söyledi.

Bradley Hart Patpat Naylon Sanatı

Bradley Hart Patpat Naylon Sanatı

Bradley Hart’ın enjekte, kabarcıklı naylon eserleri 500 ile 50 bin Dolar arasında satılıyor. Bubble Wrap ile yarattığı eserler gerçekten müthiş. Bizim sanatçılarımıza da ilham kaynağı olması dileğiyle.

Baskılı Poşet

Bradley Hart’ın bubble wrap portfolyosu

HAVALI POŞET

Ambalaj Malzemeleri 

İLETİŞİM

Perpa Ambalaj

Yok böyle bir sanat….

20 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın