Kaydırmaz bant, kaygan, pürüzlü ve çok kademeli yüzeylerde oluşabilecek kaza riskini azaltır.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

Merdiven Kaydırmaz Bant

Kaydırmaz Bant, kaygan, pürüzlü ve çok kademeli yüzeylerde oluşabilecek kaza risklerini azaltır. Yüzeyin fiziksel yapısından (Mermer, Granit), Cilalama, temizleme, ıslaklık, Yağmur, kar ve don gibi iklimsel koşullarda oluşabilecek kazaları minimize eder.

Günümüzde, pürüzsüz, pırıl pırıl cilalanmış yüzey kaplamaları özellikle tercih edilmektedir. Yüzeyin kir pas tutmaması için pürüzsüz olması gerekiyor. Bu yüzey kaplamaları kolay temizleniyor Fakat, mevsimsel değişiklikler, fiziksel değişiklikler (eğim vb.) ciddi kazalara yol açabiliyor.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

Bu kaza risklerinin önlenebilmesi için özellikle dış etkilere açık pürüzsüz yüzeyli merdivenlerde, eğim olan düz yürüme yüzeylerinde, iş güvenliği, insan sağlığı açısın adım aralıkları hesaplanarak mutlaka kaydırmaz bant kullanılmalıdır.

Merdiven, eğimli yürüme yüzeyleri gibi alanlarda, Avrupa ve Türkiye İş Güvenliği Yönetmelikleri gereği kaydırmaz bant kullanmak zorunludur.

Oluşabilecek kaza risklerini en aza indirebilmek, İş Güvenliği Yönetmeliklerinin cezai müeyyidelerine takılmamak için gerekli her alanda Merdiven Kaydırmaz Bant kullanmak, işletmeniz için oluşabilecek riskleri minimum harcama ile önlemenizi sağlar.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

Solin Ambalaj, En kaliteli 3M ürünlerinden, muadillerine kadar tüm kaydırmaz bant çeşitlerini stoklarında bulundurur. İstenildiğinde firmanıza en uygun fiyatlar ile temin eder ve kullanım ömrü bitmeden 15 gün önce sizlere haber verir.

Eğer kaydırmaz bant uygulaması için uygun personeliniz yoksa, Solin Ambalaj, çok cüzi bir ücretle deneyimli personelini sizin için gönderir ve istediğiniz alanlara kaydırmazlık özelliği sağlar.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

3M ve muadili kaymaz bantlar arasında fiyat farkı olduğu gibi, kullanım ömrü farkları da mevcuttur.

Eğer kısa kullanım ömrüne uygun personeliniz varsa bunları zamanında değiştirebilme kapasitesine sahipseniz, muadil ürünler kullanmak daha karlı olabilir.

Kendi bünyenizde teknik servisiniz yoksa, ya da dışarıdan teknik servis desteği almıyorsanız, kısa kullanım ömürlü fakat ucuz kaydırmaz bantlar yerine, 3m’in daha kaliteli, çok uzun ömürlü bantlarını tercih edebilirsiniz.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

Genel amaçlı bantlardan, özel uygulamalara yönelik alüminyum tabanlı bantlara kadar çok geniş yelpazede sunulan bu ürünler, kaydırmazlık özelliklerini uzun süre koruyabilmeleri için, yüksek kaliteli aşındırıcılar ve dayanıklı yapışkanlardan üretilmiştir.

Uygulaması hızlı, bakımı kolay olan bu bantların, zemin döşemenizle uyum sağlayacak farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant çeşitleri

Kaydırmaz bantlar, yüzeyin yapısı, iklisel özellikleri, dışarıda veya içeride olmasına bağlı olarak çeşitlilik arzetmektedir.

Firma olarak, aşağıdaki 3M tanımlamalarına göre 3M ürünleri veya muadillerini Solin Ambalaj’dan temin edebilirsiniz.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

3M Safety Walk Alüminyum Tabanlı Bantlar

Düzensiz yüzeylerin şeklini alan kaydırmaz bantlar. Bu bant çeşidi, uygulanan yüzey ne kadar farklı olsada, onun eğimlerine, alçaklık ve yüksekliğine uyum sağlar. Düzensiz alanlarda 3M’in veya muadillerinin bant çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

3M Safety Walk Genel Amaçlı Bantlar

Bantlar giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda etkili bir kaydırmaz yüzey sağlamaya yardımcı olur. Günde binlerce insanın giriş çıkış yaptığı alanlarda kullanılacak bantlar, bu ziyaretçi trafiğini karşılayabilecek kapasitede uzun ömürlü olmalı, kolay sökülmemeli, kısa zamanda eriyip gitmemelidir.

Kurum bütçenize, teknik servis olanaklarınıza bağlı olarak, 3M veya muadili nispeten daha ucuz kaydırmaz bantları tercih edebilirsiniz.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

3M  Safety Walk Esnek Bantlar

Esnek kaydırmaz bantlar, çıplak ayakla ve ayakkabı ile dolaşılan alanlarda rahatlık ve hijyenin yanı sıra kaydırmazlık da sağlar.

Spor salonu, ofis içi gibi bazı alanlarda çıplak ayakla yürümek gerekir. Böyle durumlarda uygulanması gereken kaydırmazlık bantları, esnek olmalı ve yüzeyindeki pürüzler, çıplak insan ayağına zarar vermeyecek, rahatsız etmeyecek düzeyde olmalıdır. Aynı zamanda uzun ömürlü olmalıdırlar.

3M Safety Walk Ekstra Güçlü Bantlar

Bazı çalışma ortamları, fabrika, şantiye vb. gibi, yoğun çamur, yağ ve benzeri aşırı kaydırıcı yüzeylere sahip olabilirler. Bu tip yüzeylerde, tıpkı, araçlardaki kış lastikleri gibi, çamur, su, yağ vb. madddeleri kolay deşarj edebilecek, yüksek pürüzlü yüzeylere sahip kaydırmaz bantlar kullanılması gerekir.

3M Safety Walk Ekstra ve muadili markaların kaydırmaz bantları tam da bu sorunun çözümü için tasarlanmışlardır. Bant pürüz yüzeyi normalin çok üstünde yüksekliğe, aşındırıcılığa ve dayanıma sahiptir.

Bina yöneticileri için kaydırmaz bant çözümleri

 • Modern bina ortamının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır
 • Kir ve nemin etkili bir şekilde giderilmesini sağlar
 • Kaymaları, düşmeleri ve bunlardan kaynaklanabilen mali tazminat taleplerine ilişkin riskleri azaltarak, daha fazla güvenlik sunar.
 • Temizlik ve bakım maliyetlerini azaltır.
 • Zeminin zarar görmesini önler ve uzun süreli kullanımdan sonra bile ilk günkü görünümünü korur.

Gıda sektöründe kayıp düşme

Özellikle gıda sektörü, açığa çıkan yağ ve benzeri atıklardan dolayı yüksek kayma riskine sahip ortamlardır. Her yıl, gıda sektöründeki yüzlerce insan iş yerindeki kayma ve takılmalardan dolayı yaralanmaktadır.

Islak veya yağlı mutfak zeminleri bu kazaların başlıca nedenini oluşturmaktadır. Peki çalışanlarınızın güvenliğini korumanın, verimlilik düzeyinizi yüksek, tazminat ve sigorta maliyetlerinizi düşük tutmanın en iyi yolu nedir? Kaydırmaz Bant kullanmak..

3M™ Safety-Walk veya muadili kaydırmaz bantlar, özellikle mutfak zemini gibi kaygan yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmış olup, yüksek performanslı ve düşük maliyetli kaydırmaz bant çeşitleridir.

Hızlı uygulanan ve bakımı çok kolay olan bu bantlar kaydırmazlık özelliklerini uzun süre koruyabilmeleri amacıyla, yüksek kaliteli aşındırıcılar ve sert, dayanıklı yapışkanlardan üretilmiştir. Hem parça hem de rulo olarak bulunan bant ürünlerimiz, isterseniz zeminizin rengine uyum sağlayacak, renklerde sunulmaktadır.

Her ortama uygun 3m ve muadili kaydırmaz bant çeşitleri, her zaman stoklarımızda mevcuttur.

Solin Ambalaj olarak, iş yaşamını, iş güvenliğini her zaman ön plana alıyoruz. Çalışma ortamınızdan kaynaklanan riskleri, en uygun fiyatlar ile minimalize edebiliriz.

Kaydırmaz bant kullanım alanları

 • Kaydırmaz bant uygulama alanı güvenli yürümenin gerektiği her yerdir.
 • Kaydırmaz Bant, kayarak savrulmayı önlemek için ideal korumadır ve dolayısıyla işle alakalı kazaların önlenmesine yardımcı olur.
 • Ürünün çok iyi derecede yapışkanlığı, fabrika zeminleri, endüstri alanları vb zorlu yüzeyler için uygundur.
 • Kuvvetli ve dayanıklı yapışkan kaplama, normal kullanım alanlarında 1-2 yıla kadar yüksek bir Kayma Önleyici etki sağlar.
 • Anti Slip Kaydırmaz Bant kendinden yapışkanlı olup koruyucu malzeme çıkartılarak uygulanacak yere yapıştırılır.
 • Elle yırtılabilir ve uygulama sonrası herhangi bir çekme görülmez.
 • Kaymaz yüksek tutuşlu güvenlik şeridi Sıkı tutuş ve uzun süreli koruma sağlar.
 • Oyun alanları gibi eğlence alanları, havuz alanları, kamp yerleri, merdivenler, çalışma alanları, makine dükkanları, tehlikeli zemin alanları, endüstriyel ekipmanlar, çim ekipmanları için uygundur.
Kaydırmazlık Bandı

Kaydırmaz bant

Bant fiyatları

50×25 m

Renk: Siyah

Fiyat: 35 TL+KDV

Baskılı Poşet         Teknik Bantlar   Bant Çeşitleri   Koli Bandı     3M 9088     Ambalaj Malzemeleri   Ana Sayfa   Perpa Koli Bandı