Kaydırmaz bant, kaygan, pürüzlü ve çok kademeli yüzeylerde oluşabilecek kaza riskini azaltır.

Kaydırmaz Bant 40 TL

Kaydırmaz Bant 40 TL

Kaydırmaz Bant

Kaydırmaz Bantlar, kaygan, pürüzlü ve çok kademeli yüzeylerde oluşabilecek kaza risklerini azaltır. Yüzeyin fiziksel yapısından (Mermer, Granit), Cilalama, temizleme, ıslaklık, Yağmur, kar ve don gibi iklimsel koşullarda oluşabilecek kazaları minimize eder.

Merdiven bandı

Merdiven bandı

Günümüzde, pürüzsüz, pırıl pırıl cilalanmış yüzey kaplamaları özellikle tercih edilmektedir. Yüzeyin kir pas tutmaması için pürüzsüz olması gerekiyor. Bu yüzey kaplamaları kolay temizleniyor Fakat, mevsimsel değişiklikler, fiziksel değişiklikler (eğim vb.) ciddi kazalara yol açabiliyor.

Bu kaza risklerinin önlenebilmesi için özellikle dış etkilere açık pürüzsüz yüzeyli merdivenlerde, eğim olan düz yürüme yüzeylerinde, iş güvenliği, insan sağlığı açısın adım aralıkları hesaplanarak mutlaka kaydırmaz bant kullanılmalıdır.

25x25 kaydırmazlık Bandı

25×25 kaydırmazlık Bandı

Merdiven Bandı

Merdiven, eğimli yürüme yüzeyleri gibi alanlarda, Avrupa ve Türkiye İş Güvenliği Yönetmelikleri gereği kaydırmaz bant kullanmak zorunludur.

Oluşabilecek kaza risklerini en aza indirebilmek, İş Güvenliği Yönetmeliklerinin cezai müeyyidelerine takılmamak için gerekli her alanda Merdiven Kaydırmaz Bant kullanmak, işletmeniz için oluşabilecek riskleri minimum harcama ile önlemenizi sağlar.

3M kaydırmazlık bandı

3M kaydırmazlık bandı

Solin Ambalaj, En kaliteli 3M ürünlerinden, muadillerine kadar tüm kaydırmaz bant çeşitlerini stoklarında bulundurur. İstenildiğinde firmanıza en uygun fiyatlar ile temin eder ve kullanım ömrü bitmeden 15 gün önce sizlere haber verir.

Eğer kaydırmaz bant uygulaması için uygun personeliniz yoksa, Solin Ambalaj, çok cüzi bir ücretle deneyimli personelini sizin için gönderir ve istediğiniz alanlara kaydırmazlık özelliği sağlar.

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

3M ve muadili kaymaz bantlar arasında fiyat farkı olduğu gibi, kullanım ömrü farkları da mevcuttur.

Eğer kısa kullanım ömrüne uygun personeliniz varsa bunları zamanında değiştirebilme kapasitesine sahipseniz, muadil ürünler kullanmak daha karlı olabilir.

Kendi bünyenizde teknik servisiniz yoksa, ya da dışarıdan teknik servis desteği almıyorsanız, kısa kullanım ömürlü fakat ucuz kaydırmaz bantlar yerine, 3m’in daha kaliteli, çok uzun ömürlü bantlarını tercih edebilirsiniz.

3M kaydırmaz bant

3M kaydırmaz bant

Genel amaçlı bantlardan, özel uygulamalara yönelik alüminyum tabanlı bantlara kadar çok geniş yelpazede sunulan bu ürünler, kaydırmazlık özelliklerini uzun süre koruyabilmeleri için, yüksek kaliteli aşındırıcılar ve dayanıklı yapışkanlardan üretilmiştir.

Uygulaması hızlı, bakımı kolay olan bu bantların, zemin döşemenizle uyum sağlayacak farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Kaydırmaz bant çeşitleri

Kaydırmaz bantlar, yüzeyin yapısı, iklisel özellikleri, dışarıda veya içeride olmasına bağlı olarak çeşitlilik arzetmektedir.

Firma olarak, aşağıdaki 3M tanımlamalarına göre 3M ürünleri veya muadillerini Solin Ambalaj’dan temin edebilirsiniz.

Merdiven kaydırmazlık bandı

Merdiven kaydırmazlık bandı

3M Safety Walk Alüminyum Kaydırmaz Bant

Düzensiz yüzeylerin şeklini alan kaydırmaz bantlar. Bu bant çeşidi, uygulanan yüzey ne kadar farklı olsada, onun eğimlerine, alçaklık ve yüksekliğine uyum sağlar. Düzensiz alanlarda 3M’in veya muadillerinin bant çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Kaydırmazlık Bandı

Kaydırmazlık Bandı

3M Safety Walk Genel Amaçlı Bantlar

Bantlar giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda etkili bir kaydırmaz yüzey sağlamaya yardımcı olur. Günde binlerce insanın giriş çıkış yaptığı alanlarda kullanılacak bantlar, bu ziyaretçi trafiğini karşılayabilecek kapasitede uzun ömürlü olmalı, kolay sökülmemeli, kısa zamanda eriyip gitmemelidir.

Kurum bütçenize, teknik servis olanaklarınıza bağlı olarak, 3M veya muadili nispeten daha ucuz kaydırmaz bantları tercih edebilirsiniz.

Merdiven kaydırmazlık bandı

Merdiven kaydırmazlık bandı

3M  Safety Walk Esnek Bantlar

Esnek kaydırmaz bantlar, çıplak ayakla ve ayakkabı ile dolaşılan alanlarda rahatlık ve hijyenin yanı sıra kaydırmazlık da sağlar.

Spor salonu, ofis içi gibi bazı alanlarda çıplak ayakla yürümek gerekir. Böyle durumlarda uygulanması gereken kaydırmazlık bantları, esnek olmalı ve yüzeyindeki pürüzler, çıplak insan ayağına zarar vermeyecek, rahatsız etmeyecek düzeyde olmalıdır. Aynı zamanda uzun ömürlü olmalıdırlar.

Merdiven kaydırmazbant

Kaydırmaz Bant

3M Safety Walk Ekstra Güçlü Bantlar

Bazı çalışma ortamları, fabrika, şantiye vb. gibi, yoğun çamur, yağ ve benzeri aşırı kaydırıcı yüzeylere sahip olabilirler. Bu tip yüzeylerde, tıpkı, araçlardaki kış lastikleri gibi, çamur, su, yağ vb. madddeleri kolay deşarj edebilecek, yüksek pürüzlü yüzeylere sahip kaydırmaz bantlar kullanılması gerekir.

3M Safety Walk Ekstra ve muadili markaların kaydırmaz bantları tam da bu sorunun çözümü için tasarlanmışlardır. Bant pürüz yüzeyi normalin çok üstünde yüksekliğe, aşındırıcılığa ve dayanıma sahiptir.

Kaydırmaz Bant

Kaydırmaz Bant

Bina yöneticileri için kaydırmaz bant çözümleri

 • Modern bina ortamının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır
 • Kir ve nemin etkili bir şekilde giderilmesini sağlar
 • Kaymaları, düşmeleri ve bunlardan kaynaklanabilen mali tazminat taleplerine ilişkin riskleri azaltarak, daha fazla güvenlik sunar.
 • Temizlik ve bakım maliyetlerini azaltır.
 • Zeminin zarar görmesini önler ve uzun süreli kullanımdan sonra bile ilk günkü görünümünü korur.
Kaydırmaz Bant

Kaydırmaz Bant

Gıda sektöründe kayıp düşme

Özellikle gıda sektörü, açığa çıkan yağ ve benzeri atıklardan dolayı yüksek kayma riskine sahip ortamlardır. Her yıl, gıda sektöründeki yüzlerce insan iş yerindeki kayma ve takılmalardan dolayı yaralanmaktadır.

Islak veya yağlı mutfak zeminleri bu kazaların başlıca nedenini oluşturmaktadır. Peki çalışanlarınızın güvenliğini korumanın, verimlilik düzeyinizi yüksek, tazminat ve sigorta maliyetlerinizi düşük tutmanın en iyi yolu nedir? Kaydırmaz Bant kullanmak..

3M™ Safety-Walk veya muadili kaydırmaz bantlar, özellikle mutfak zemini gibi kaygan yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmış olup, yüksek performanslı ve düşük maliyetli kaydırmaz bant çeşitleridir.

Kaydırmazlık bandı

Kaydırmazlık bandı

Hızlı uygulanan ve bakımı çok kolay olan bu bantlar kaydırmazlık özelliklerini uzun süre koruyabilmeleri amacıyla, yüksek kaliteli aşındırıcılar ve sert, dayanıklı yapışkanlardan üretilmiştir. Hem parça hem de rulo olarak bulunan bant ürünlerimiz, isterseniz zeminizin rengine uyum sağlayacak, renklerde sunulmaktadır.

Her ortama uygun 3m ve muadili kaydırmaz bant çeşitleri, her zaman stoklarımızda mevcuttur.

Solin Ambalaj olarak, iş yaşamını, iş güvenliğini her zaman ön plana alıyoruz. Çalışma ortamınızdan kaynaklanan riskleri, en uygun fiyatlar ile minimalize edebiliriz.

Kaydırmaz bantların kullanım alanları

Kaydırmaz bant

Kaydırmaz bant

 • Uygulama alanı güvenli yürümenin gerektiği her yerdir.
 • Kayarak savrulmayı önlemek için ideal koruma sağlar ve dolayısıyla işle ilgili kazaların önlenmesine yardımcı olur.
 • Ürünün çok iyi derecede yapışkanlığı, fabrika zeminleri, endüstri alanları vb zorlu yüzeyler için uygundur.
 • Kuvvetli ve dayanıklı yapışkan kaplama, normal kullanım alanlarında 1-2 yıla kadar yüksek bir Kayma Önleyici etki sağlar.
 • Anti Slip Kaydırmaz Bant kendinden yapışkanlı olup koruyucu malzeme çıkartılarak uygulanacak yere yapıştırılır.
 • Elle yırtılabilir ve uygulama sonrası herhangi bir çekme görülmez.
 • Kaymaz yüksek tutuşlu güvenlik şeridi Sıkı tutuş ve uzun süreli koruma sağlar.
 • Oyun alanları gibi eğlence alanları, havuz alanları, kamp yerleri, merdivenler, çalışma alanları, makine dükkanları, tehlikeli zemin alanları, endüstriyel ekipmanlar, çim ekipmanları için uygundur.
Kaydırmazlık Bandı

Merdiven bandı

Bant fiyatları

50×25 m

Renk: Siyah

Fiyat: 40 TL+KDV

25×25 m

Renk: Siyah

Fiyat: TL+KDV

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 5 No: 160 Şişli İstanbul

Telefon 

(0212) 220 55 62

(0212) 220 55 63

Fax

(0212) 220 55 61

info@solinambalaj.com.tr

Teknik Bantlar  

Bant Çeşitleri   

Koli Bandı   

3M 9088   

Streç Film 

Baskılı Poşet   

Ambalaj Malzemeleri  

Ana Sayfa  

Perpa Koli Bandı

10 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir